Главная Новости “Start up” бизнес идеялар семинары өтті
21 қазан 2021                  318865
“Start up” бизнес идеялар семинары өтті

ҚазИТУ колледжінің арнайы пәндер оқытушысы Тәліпқызы Айя «Start up» бизнес идеялар семинарын өткізді. Оқытушылар мен студенттер қатысқан семинар барысында спикер «Стартап» дегеніміз не екенін түсіндіріп кетті. Сонымен қатар, «Astana Hub» жобасы туралы мәлімет беріп, бизнес жоспарды қалай құру ретін көрсетті.

Стартап - бұл жаңа компания; жақында құрылған бизнес. Алайда, соңғы бес жыл ішінде әлемнің көптеген бизнес мектептері «стартаптың» шын мәнінде қандай екендігі туралы әр түрлі академиялық анықтама алды.

Бизнес-мектептер көбіне қабылдайтын «стартаптың» анықтамасын Стивен, Беркли және Императорлық колледж сияқты бизнес мектептеріндегі профессор, Стив Бланк анықтаған. Анықтама келесідей: стартап - бұл «қайталанатын және масштабталатын бизнес-модельді іздеуге арналған уақытша ұйым». Компания дегенмен «қайталанатын және кеңейтілетін бизнес-модельді жасауға арналған тұрақты ұйым». Айырмашылығы, стартаптар тартымды бизнес-модельді іздейді, ал компанияларда мұндай бизнес модель бар және оны сәтті орындауға бағытталған. Бұл айырмашылық екі типтегі ұйымдардың табиғаты мен қажеттіліктеріне әсер етеді.