Главная Кафедры Компьютерлік, автоматтандырылған және телекоммуникациялық жүйелер инженериясы Новости кафедры ҚазИТУ оқытушылары Tekla BIM Awards Russia & CIS 2021 халықаралық байқауында жеңіске жетті
10 қараша 2021                  318944

2021 жыл 2 қараша айында өткен Tekla BIM Awards Russia & CIS 2021 халықаралық байқауында ҚазИТУ-дың оқытушы – практик маманы Абизов Нұрәлем  және студенттер бастаған топ жеңіске жетті. Оқытушы және студенттер командасы бірлесе отырып,  Tekla үшін CAD бөлшектері мен оның дәнекерлеулерін RTK (робо-кешен) ішіне бірден түсіретін плагин ойлап тапты. Олар ТМД елдерінің ішінде роботтардың шағын көлемді өндірісі үшін бірегей бағдарлама қамтамасыз етуді әзірлеген алғашқылар қатарында.     Қазіргі таңда бұл плагин Қазақстандағы ірі өндірісті роботтандыру жобасының бір бөлігі болып табылады.

ҚазИТУ студенттері Қазақстанда робототехника саласының дамуына үлкен үлес қосып, еліміздің атын әлем деңгейінде шарықтатуға  белсене кірісуде.
   Толық мәлімет quant-robotics.kz сілтемесінде.