Главная Кафедры Биохимиялық инженерия Новости кафедры Органикалық заттардың химиялық технологиясы
22 сәуір 2022                  318957
Органикалық заттардың химиялық технологиясы

Нарықтық бәскелестік заманында жаңа мамандықтар, соның ішінде жоғары  сұранысқа ие кадрлардың бірі –химия инженерлері. Жер бетіндегі өмір көбінесе химия ғылымы мен химиялық технологияның арқасында дамиды. Химиктер, биохимиктер шикізатты қоғамдағы өмірге байланысты, өнімдерге айналдыру процестерін жасайды және дамытады.Мысалы,  тамақ, химикаттар, отын, энергия, металдар, фармацевтика, қағаз, пластмасса және жеке күтім өнімдері және т. б. бұл табиғи ресурстарды басқаруға химия саласының қосқан үлесі зор.. Осы тұрғыда, Қазақстан инженерлік-технологиялық университетінде 6в07101 - Органикалық заттардың химиялық технологиясы мамандығы бойынша жоғары білікті кадрлар даярланады деп мақтанышпен айтуға болады.

Органикалық заттардың химиялық технологиялары бойынша ұсынылған білім беру бағдарламасы студенттерге элективті пәндердің ұсынылған каталогтары бойынша теориялық оқу, практикалық және зертханалық орындау негізінде технологияны әзірлеуге/жетілдіруге, сондай-ақ мұнай мен мұнай өнімдерін өңдеу бойынша Химиялық инженерия саласындағы ғылыми зерттеулерге қатысуға мүмкіндік береді. Білім алушыға үлкен және күрделі өндірістік желілерді модельдеуге арналған кәсіби химиялық инженерлік бағдарламаларды қолдана отырып, оңтайландыру, технологиялық процестерді басқару немесе химиялық реакциялардың табиғатын зерттеу жолын таңдауға мүмкіндік беріледі. Бұл бағдарлама түлектерге химиялық және технологиялық инженерияның, биоинженерияның және материалтанудың теориялық негіздерін, сондай-ақ индустриялық экономиканы дамыту үшін қажетті қасиеттері бойынша бірегей жаңа материалдарды алу технологиясын құрудың эксперименттік және практикалық аспектілерін ұсынады.

Химиялық инженерия мен технологияның арқасында сіз Химиялық инженерия негіздері мен мамандықтары туралы білімді жетілдіресіз. Сіз Oil & amp; газды қайта өңдеу, көмірсутекті шикізатты өндірістік биохимиялық қайта өңдеуді химиялық жетілдіру туралы терең білім аласыз. Химиялық инженерия шикізат өнімге айналған кезде заттар арасындағы химиялық алмасуды қамтиды. Сондай-ақ, ол химиялық реакциялардың табиғатын зерттейді және процестер мен жабдықтарды оңтайландыруды, пайдалануға беру мен жобалауды, ақаулықтарды жоюды және проблемаларды шешуді қамтиды. Химик-инженерлер мынадай салаларда жұмыс істей алады: сумен жабдықтау және суды тазарту; мұнай өңдеу; электр энергиясын өндіру; азық-түлік өндірісі; косметика және киім өндірісі және т. б. Химиялық және фармацевтикалық өнеркәсіп сияқты салаларда білікті химик-инженерлер мен химик-технологтар, оларға экологиялық жобалар мен тамақ индустриясында сұраныс артып келеді.

Оқу барысында студенттер практикадан "Д. В. Сокольский атындағы отын, катализ және электрохимия институты " АҚ, "А. Б. Бектұров атындағы Химия ғылымдары институты" АҚ, "Экосервис-С" ЖШС және т. б. Институттардан өте алады.і. Инженер-химик-мамандық өте қызықты және көп қырлы біріктіретін, өз қанатының астында көптеген мамандар: ғалым-химиктер, химик-технологтар, химик-талдаушылар, мұнай химиктері, химия оқытушылары, фармацевтер және басқа да көптеген білім беру бағдарламалары мен басқа да сұрақтар бойынша үйлестірушілеріне хабарласа аласыз sh.muzdybaeva@kazet