Главная Кафедры Әлеуметтік-гуманитарлық пәндер және әлем тілдері Новости кафедры «Өлкетану» студенттік клубының кезекті отырысы өтті
17 қазан 2022                  318928
«Өлкетану» студенттік клубының кезекті отырысы өтті

Өлкетану – елдің географиялық, мәдени, тарихи, экономикалық, этнографиялық ерекшеліктері тұрғысынан зерттеу. Ағылшын тілді өңірлерде "жергілікті тарих" термині қолданылады.

Қазақстанның табиғаты, оның таңғажайып жерлері таң қалдырады, олар ата-бабалардың қалауы бойынша бізге даналық пен осы сәттен ләззат алу қабілетін сыйлауға деген құштарлығын сақтап қалды.

ҚазИТУ-да "Әлеуметтік-гуманитарлық пәндер және әлем тілдері" кафедрасының базасында әркім "Өлкетану" клубының белсенді жұмысының арқасында өңірдің сұлулығымен байланысын сезіне алады.

2022 жылдың 7 қазанында клуб біздің өлкеміздің сұлулығына назар аудару мақсатында бірқатар іс-шаралар өткізді. "Бір сәтке тоқта, сен кереметсің" - клубтың бізді қоршап тұрған табиғаттың даналығы туралы қалай айтатынын дәл осылай сипаттауға болады.

Табиғат бізді нәрлендіретін, қанықтыратын және қуаттандыратынын жиі ұмытып кетеміз.

Біз әркім Қазақстанның әдемі далаларының арасында болуға мүмкіндігі бар күштердің толқынын сезінуін тілейміз; ғасырлар бойғы Тянь-Шань шыршалары, "дана" тас құрылыстар, таулы өзендердің арасында күш пен бекініс бар сияқты. Өзіңізді осы әлемнің табиғи көрінісімен бірлікте сезінуді ұмытпаңыз.

Үйірме жетекшілері – Шаймуханова Сәуле Дүйсетайқызы және Нұртазаева Алима Берікқарайқызы.