Главная Кафедры Әлеуметтік-гуманитарлық пәндер және әлем тілдері Новости кафедры ҚазИТУ-да Академиялық жазу орталығының кезекті отырыс өтті
20 қазан 2022                  319024
ҚазИТУ-да Академиялық жазу орталығының кезекті отырыс өтті

Академиялық жазу – бұл өз ойларын қысқаша, сонымен бірге жеткілікті әрі сенімді ғылыми мәтін арқылы білдіру және негіздеу мүмкіндігі.

Бұл стиль ерекшеленеді:

* мәтін құрылымына белгілі бір талаптардың болуы;

* баяндауда ғылыми немесе публицистикалық стилді қолдану;

* аргументтеу және сөз түрлендіре білу қабілеті;

* сілтемелерді дұрыс енгізу және әдебиеттер тізімін жасау мүмкіндігі.

20 қазанда Академиялық жазу орталығының екінші отырысы өтті, ол биылғы оқу жылында университетте ашылған болатын.Клубтық қызметтің осы түрін таңдаған студенттер сабақтан тыс уақытта ауызша және жазбаша коммуникация саласындағы танымдық, шығармашылық мүдделерін жүзеге асыра алады, бұл, өкінішке орай, ең аз дамыған және барынша қиындық тудыратын біліктілік болып табылады. Ақпараттық технологиялар ғасырындағы дәл осы құзыреттілік болашақ маманның кәсіби қызметінің сәттілігін анықтайды.

Академиялық хат орталығының жетекшісі, әлеуметтік гуманитарлық пәндер кафедрасының қауымдастырылған профессоры Г. Г. Цыренжапова орталық жұмысының мақсаттары мен міндеттері туралы айтып берді, "академиялық сауаттылық" терминінің мәнін ашты, студенттердің академиялық сауаттылығын дамыту қажеттілігін негіздеді, яғни өз ойлары мен идеяларын құрылымдап баяндай білу, әртүрлі ғылыми, кәсіби мәтіндерді құру, оларды аудиторияға тиімді жеткізе білуі тиісті.Галина Гомбоевна академиялық жазу орталығы аясындағы жұмыс іс жүзінде пайдалы болады деген үмітін білдірді.