Главная Кафедры Әлеуметтік-гуманитарлық пәндер және әлем тілдері Новости кафедры Академиялық жазу орталығы аргумент құру тақырыбын талқылады
20 наурыз 2023                  1031
Академиялық жазу орталығы аргумент құру тақырыбын талқылады

20 наурызда Халықаралық инженерлік-технологиялық университетінде "Әлеуметтік-гуманитарлық пәндер және әлем тілдері" кафедрасының қауымдастырылған профессоры Г.Г. Цыренжапова,  "Академиялық жазу орталығы" клубының жұмысы аясында "Жақсы аргумент құру" тақырыбында студенттермен кезекті отырыс өткізді.

Отырыста "негізгі" зерттеу аргументінің бес элементі, олар оқырмандардың болжамды сұрақтарына қалай жауап беретіні және оларды шынымен келісілген аргументке қалай ұйымдастыруға болатындығы туралы шеберлік сағатын өткізді.

Клуб мүшелері Раиса Кенжеғалиева мен Диас Дүйсембай диалог құрып, нақты мысалда дәлелдеу фактілер, балама пікірлерді тану, дәлелдеу принциптері сияқты дәлелдеу элементтерін көрсетті. Аргументация мен әңгіме арасындағы байланыстарды жүргізу арқылы студенттердің жеткілікті күрделі теориялық ұғымдарды, олардың жазбаша зерттеу жұмысының мәтінде нақты баяндалуын нақты түсіндірді.

Бұдан әрі  телебағдарламалардағы зорлық - зомбылық көріністерінің балаларға теріс психологиялық әсері туралы зерттеудің үзіндісі қарастырылды. Студенттер ұсынылған мәтінде ғылыми дәлелдердің элементтерін еркін анықтай алды. Материалды бекіту "ҚарМУ газетінде" жарияланған қазақстандық авторлардың ғылыми мақалаларының мысалында жалғасты, "Экономика" сериясы 2022 жыл, № 1-4.