Главная Кафедры Социально-гуманитарные дисциплины и мировые языки Новости кафедры «РУХАНИ ЖАҢҒЫРУ: ӘДЕБИЕТ ПЕН МӘДЕНИЕТ –ҰЛТТЫҢ РУХАНИ ТАМЫРЛАРЫ»
22 июнь, 2018                  318733
«РУХАНИ ЖАҢҒЫРУ: ӘДЕБИЕТ ПЕН МӘДЕНИЕТ –ҰЛТТЫҢ РУХАНИ ТАМЫРЛАРЫ»
2018 ж. 6 сәуірде Астана қаласы Назарбаев университетінің Рухани жаңғыру мәдени орталығы ұйымдастыруымен өткен «РУХАНИ ЖАҢҒЫРУ: ӘДЕБИЕТ ПЕН МӘДЕНИЕТ –ҰЛТТЫҢ РУХАНИ ТАМЫРЛАРЫ» атты Республикалық ғылыми-практикалық конференцияға Қазақстан инженерлік-технологиялық университетінің оқытушы-профессорлар қауымы белсенді қатысты. Конференцияның ашылу рәсімі бағдарламасы бойынша: Шигео Катсу – Назарбаев Университетінің Президенті; Қадиша Даирова – Назарбаев Университетінің вице-президенті ресми құттықтады. Модератор: Гүлтас Құрманбай п.ғ.д., профессор, Рухани жаңғыру мәдени орталығының директоры, Назарбаев Университеті. Конференция пленарлық мәжіліс және секция жұмыстарымен жалғасын тапты.

ҚазИТУ ғалымдарының баяндамалары:
1. Р. Абдісүлейменова – «Кәсіби қазақ тілді үйретудің құзіреттілігі» (1 – СЕКЦИЯ. Қазақ тілін оқытудағы жаңашылдық пен латын әліпбиіне көшу үрдісі);
2. Г. Сарсенбекова – «Рухани жаңғырудағы тәрбиенің маңызы» (2 – СЕКЦИЯ. Әдебиет пен мәдениеттің интеллектуалды жеке тұлға қалыптастырудағы рөлі);
3. А. Сарымсақов – «О проблеме современного ренессанса религиозного мировоззрения» (4 – СЕКЦИЯ. Филолог емес мамандарға қазақ әдебиеті мен мәдениетін оқыту мәселесі);
4. Ж. Несіпбаева - «Тенденции и перспективы этнокультурного образования и науки в современном Казахстане в рамках программы «Рухани жаңғыру» (5 – СЕКЦИЯ. Білім беру мазмұныныдағы әдебиет пен мәдениет және оларды оқытудың инновациялық шешімдері) сертификаттармен марапатталды.