Главная Кафедры Инженериядағы smart технологиялар Новости кафедры ҚазИТУ Білім беру бағдарламаларының бәсекеге қабілеттілігі артты
25 наурыз 2022                  319027
ҚазИТУ Білім беру бағдарламаларының бәсекеге қабілеттілігі артты

Қазақстан инженерлік-технологиялық университетінде, Есептеу техникасы, автоматтандыру және телекоммуникациялар кафедрасы нарықтық  бәсекеде жоғары сұранысқа ие , сапалы  IT мамандарын даярлайды. Кафедра оқытушылары жоғары білікті мамандардан құралған.Оның ішінде: PhD, ғылым докторлары, Республикалық маңызы бар профессорлар, корреспондент-мүшелері мен академиктер. "Есептеу техникасы, автоматтандыру және телекоммуникациялар" кафедрасында 4 білім беру бағдарламасы бар:

1. Бағдарламалық инженерия

2. Автоматтандыру және басқару

3. Радиотехника, электроника және телекоммуникациялар

4. Электр энергетикасындағы Ақпараттық технологиялар

Барлық білім беру бағдарламалары еңбек нарығында сұранысқа ие мамандарды құру және тәрбиелеуге бағытталған. Мысалы, "Бағдарламалық инженерия" білім беру бағдарламасын құрастыру кезінде бірқатар дөңгелек үстелдер өткізіліп, белді ғалымдар шақырылады.Соның ішінде Физика-математика ғылымдарының докторы Н.М. Темірбеков, Қазақстанның IT-компаниялары қауымдастығының президенті, "Ақпараттық, телекоммуникациялық және ғарыштық технологиялар" бағыты бойынша ҰҒК мүшесі Ә.Т.Қонысбаев, ҚР БҒМ Ғылым комитетінің ИИВТ аға ғылыми қызметкері Ж. Бөрібаев қатысуымен дөңгелек үстел өткізіліп, тың идеялар мен сапалы маман даярлаудың қыр-сыры ескеріледі. Осындай талқылаулар мен коллаборациялар басқа да білім беру бағдарламаларын дамытуда қолданылады. Университетте білім алушылар үшін жақсы компьютер және зертханалық кабинеттер бар. "Білім беру бағдарламасын аяқтағаннан кейін сіз келесі бағыттарда жұмыс таба аласыз: * Жүйелік әкімші (Cisco, OS Linux); * Бағдарламалық жасақтама инженері (Java, Python); * Бағдарламалық жасақтама жасаушы (JS, C++, Java); * Мобильді әзірлеуші (Котлин, Свифт) * Бағдарламалық құралдарды тестілеуші (JS, Spin) * Робототехникалық жүйелер инженері (Solidworks, Python) Білім беру бағдарламасының студенттерін даярлауға IT-компанияларда басшылық лауазымдарды атқаратын ғылым докторлары мен кандидаттар, практик-оқытушылар қатысады. Quant Robotics компаниясында жұмыс істейтін біздің оқытушы-тәжірибеші Н.И.Абизов кафедра студенттерімен бірге Tekla халықаралық конкурсына бас жүлдеге ие болды. Олар TEKLA-ға арналған плагин әзірледі, оның көмегімен триангуляция жасау үшін бөлшектер, дәнекерлеу жіктері және олардың түрлері туралы метадеректер экспортталады, дәнекерлеу қыздырғышының тәсілі үшін кватерниондарды есептеу. Деректер серверге жіберіледі, содан кейін https//youtu.be/hHNKIA1x4Xw конструкторлары жасаған өнімдерді құрастыру үшін роботтардың жанында бөлшектерді қою ғана қалады. Оқыту барысында білім алушылар "Widget" ЖШС( SmartRemont автоматтандыру бойынша BI GROUP серіктесі), "Qbant Robotics" ЖШС (роботтарды қайта бағдарламалау және бағдарламаларды әзірлеу бойынша Орта Азиядағы жетекші компаниялардың бірі) сияқты кәсіпорындарда жұмысқа орналаса отырып, кәсіби практикадан өту мүмкіндігіне ие, "Ақпараттық және есептеу технологиялары институты" ШЖҚ РМК, "Қазақстан Республикасының Ұлттық Инженерлік академиясы" РҚБ (Қазақстандағы ғылыми-инженерлік қызметті үйлестіруші және дамытушы академия), "IT Project Company"ЖШС, "Академсеть" ЖШС (бұлтты шешімдер бойынша ірі компания, Алматы қаласының датаорталығы ).