Главная Кафедры Биохимиялық инженерия Новости кафедры "Қауіпсіздік әліппесі"
03 Қараша 2023                  313
"Қауіпсіздік әліппесі"

03.11.2023 ж. Биохимиялық инженерия кафедрасында Алматы қаласы ТЖД Азаматтық қорғаныс басқармасының аға офицері майор Баймұхамбетова Сандуғаш Амантайқызының қатысуымен "Қауіпсіздік әліппесі" тақырыбында ашық дәріс өтті.

Мақсаты каскадты оқыту әдісін қолдана отырып, төтенше жағдайлардағы мінез-құлық ережелері туралы қауіпсіздік мәдениетін арттыру болды. Әдістің мәні мынада: оқытылған оқытушылар әріптестері мен студенттеріне не үйренгендерін айтады, ал студенттер өз кезегінде туыстарымен және достарымен ақпарат бөліседі.

Қауіпсіздік бойынша ашық дәріс аясында оқытушылар мен студенттер табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар туындаған кезде дұрыс және жедел іс-қимылдарға үйретілді. Сонымен қатар, оқыту барысында оқытушылар мен студенттер таулы аймақтағы қауіпсіздік шаралары туралы білді, сондай-ақ құрылымдық емес сейсмикалық күшейту және "дабыл чемоданының"жинақталуы туралы білді. Алынған ақпаратты бекіту үшін өмір қауіпсіздігі бойынша оқыту бейнероликтерін қарау көрсетілді, сондай-ақ брошюралар мен жадынамалар түрінде көрнекі құралдар таратылды.