Главная Кафедры Инженериядағы smart технологиялар Новости кафедры «Digital Almaty» форумы өтті
02 Ақпан 2024                  837
«Digital Almaty» форумы өтті

2024 жылдың 1-3 ақпан аралығында өткен «Digital Almaty» форумына «Бағдарламалық инженерия» және «Инженериядағы Смарт технологиялар» кафедраларының оқытушылары мен студенттері қатысты.

Digital Almaty – цифрлық тақырыптарды, трансформация стратегияларын және цифрлық технологияның соңғы трендтерін талқылауға арналған платформаны ұсынатын қалыптасқан халықаралық форум. Іс-шара жетекші сарапшылардың өзекті істері бар бай бизнес-бағдарламаны, жетекші компаниялардың инновацияларының көрмесін, сондай-ақ робототехника чемпионатын және Қазақстандағы ең ірі стартап-батлды қоса алғанда, әртүрлі мәдени-ойын-сауық бағдарламасын қамтиды. Форумның тақырыбы «Индустрия X: Болашақтың цифрлық эволюциясы» болды. Іс-шара Еуразиялық экономикалық одақтың (ЕАЭО) пленарлық отырыстарын және 300-ге жуық спикер қатысқан 29 панельдік сессияны қамтыды.

ҚР Цифрлық даму, инновациялар және аэроғарыш өнеркәсібі министрі Бағдат Мусин Қазақстанның цифрлық шешімдеріне деген қызығушылықтың артып келе жатқанын және еліміздің электронды үкімет пен онлайн қызметтер саласындағы керемет жетістіктерін атап өтті. Көрмеге 230-дан астам IT-компаниялар ұсынылды.

Форумға Ғылым және жоғары білім министрі Саясат Нұрбек те қатысып, білім беру мекемелері мен технология көшбасшылары арасындағы стратегиялық өзара іс-қимылдың артықшылықтарына тоқталды. Мұндай ынтымақтастық білім сапасын арттыруға көмектесіп қана қоймайды, сонымен қатар түлектердің заманауи еңбек нарығының талаптарына сәтті бейімделуін қамтамасыз етеді.

Форумға «Бағдарламалық қамтамасыз ету инженериясы» және «Инженериядағы смарт технологиялар» кафедраларының оқытушылары мен студенттері қатысып, IT саласындағы көптеген жаңа және пайдалы нәрселерді ашып, білім қорын толықтырды. Идеялардың кең ауқымы мен озық технологиялармен танысу оларға тереңірек түсінуге және тәжірибелік салаларындағы соңғы трендтерді енгізуге мүмкіндік берді.

Форумға сапар үмітті ақтап, сындарлы нәтижелер әкелді.