Главная Кафедры Тағам өндірісінің техникасы және технологиясы Новости кафедры Бүкіләлемдік инженерия күніне "ТӨТжТ" кафедрасы ұйымдастырған бірінші ғылыми-тәжірибелік конференция
07 Наурыз 2024                  961

2024 жылғы 6 наурызда Халықаралық инженерлік-технологиялық университетте Жәңгір хан атындағы Батыс Қазақстан аграрлық-техникалық университетімен бірлесіп "Тағам өндірісінің техникасы және технологиясы" кафедрасы ұйымдастырған Дүниежүзілік инженерия күніне орайластырылған студенттік Ғылым апталығы шеңберінде Ғылыми-практикалық конференция өтті. Конференцияның негізгі мақсаты: зерттеу дағдыларын қалыптастыру, студенттердің ғылыми қызметін жандандыру.

Университет ректоры, профессор Сәрсенбекова Гүлнар Әлібекқызы конференцияны құттықтау сөзімен ашып берді және өз сөзімен  жалғастырған Жәңгір хан атындағы Батыс Қазақстан аграрлық-техникалық университетінің агротехникалық институтының директоры Оңаев Марат Қайырлыұлы. Комиссия төрағасы болып профессор Оразбаев Серік Әуелбекұлы, комиссия мүшелері болып профессор Абуова Алтынай Бурхатқызы және қауымдастырылған профессор Байзақова Жұмакүл Сейтқадырқызы тағайындалды.

Іс-шараға 2-4 курс магистранттары мен студенттері қатысып, 23 ғылыми жұмыс тыңдалды. Комиссия мүшелерінің шешімі бойынша Студент Стырев Глеб Вадимович Саратов мемлекеттік генетика, Биотехнология және инженерия университетінің студенті.Жәңгір хан атындағы Батыс Қазақстан аграрлық-техникалық университетінің магистранты Н.И.Вавилова (РФ, Саратов қ.) мен Ералы Диана Ғалымқызы үздік ғылыми жұмысы үшін I дәрежелі дипломдармен марапатталды. 4 курс студенті Камыспаева Данагүл ағылшын тілінде өзекті тақырыпта сөз сөйледі. Қатысушылардың баяндамалары өзекті және маңызды болды, ғылыми жұмыстарды талқылау барысында студенттер қызығушылық танытып, пікір алмасты. Конференция жұмысы үш тілде жүргізілді.

"Тағам өндірісінің технологиялары және инжинирингі", "Стандарттау және сертификаттау", "Жеміс-көкөніс және Агро Топырақтану", "Технологиялық машиналар мен жабдықтар" Білім беру бағдарламаларының студенттері Дүниежүзілік инженерия күніне орайластырылған қабырға газеттерін дайындады. Үздік қабырға газеті үшін алғашқы құрметті орын "Стандарттау және сертификаттау" білім беру бағдарламасының командасымен марапатталды. Қабырға газеті дәріскер Гүлзира Шабайқызы Жұмабекованың жетекшілігімен орындалды.