Главная Кафедры Бағдарламалық инженерия Новости кафедры «Бағдарламалық инженерия» мамандығының 1 курс студенттеріне арналған оқу тәжірибесі
12 Июнь 2024                  541

«Бағдарламалық инженерия» мамандығының 1 курс студенттеріне оқу тәжірибесі аясында компьютерлердің құрылымы, операциялық жүйені қайта орнату және жергілікті желіні баптау бойынша практикалық сабақ өткізілді.

Сабақ барысында студенттер компьютердің негізгі құрамдас бөліктерімен, олардың функцияларымен және өзара әрекеттесу принциптерімен танысты. Тренинг барысында компьютерді бөлшектеу және құрастыру көрсетілімі жүргізілді, бұл студенттерге әрбір құрамдас бөліктің конструкциясы мен жұмысын іс жүзінде үйренуге мүмкіндік берді.

Сондай-ақ студенттер операциялық жүйені қайта орнатуға және оларды дұрыс конфигурациялауға жаттығады. Студенттер операциялық жүйені өз бетінше қайта орнатуға және драйверлер мен негізгі бағдарламалық қамтамасыз етуді орнату процесімен танысуға мүмкіндік алды. Компьютердің оңтайлы жұмыс істеуі үшін қажетті параметрлерді таңдауға және конфигурациялауға ерекше назар аударылды.

Келесі сабақтарда студенттер жергілікті желіні орнатуды үйренеді. Студенттер жергілікті желілерді құруды және конфигурациялауды, сондай-ақ олардың қауіпсіздігін қамтамасыз етуді үйренеді. Жұмыс барысында біз желілік қосылымдарды конфигурациялау үшін қолданылатын негізгі протоколдар мен құралдарды қарастырамыз.

Мұндай сабақтар студенттерге одан әрі білім алуда және кәсіби қызметте пайдалы болатын құнды тәжірибелік дағдыларды алуға мүмкіндік береді. Практика оқу процесінің маңызды құрамдас бөлігі болып табылады және студенттерге теориялық материалды жақсы түсінуге, білімдерін бекітуге және "Бағдарламалық инженерия" саласындағы нақты жұмысқа дайындалуға көмектеседі.