Главная Кафедры Бағдарламалық инженерия Новости кафедры «Бағдарламалық инженерия» мамандығының 4 курс студенттері Халықаралық Инженерлік-Технологиялық Университетінде дипломдық жұмыстарын қорғады
19 Маусым 2024                  292

3-15 маусым аралығында Халықаралық Инженерлік-Технологиялық Университетінде «Бағдарламалық инженерия» мамандығының 4 курс студенттерінің дипломдық жұмыстары қорғалды. Бұл маңызды кезеңде студенттер оқу жылдарында алған білімдері мен дағдыларын көрсете отырып, өз жобаларын ұсынды.

Маңызды жобалардың ішінде мыналарды атап өтуге болады:

1. Тасмұханбетов Ильяс Нұрметұлы Ақпаратты қорғаудың мультибиометриялық технологиялары.

Ілияс Тасмұханбетов өз жұмысында мультибиометриялық технологияларды пайдалана отырып, ақпараттық қауіпсіздік саласындағы инновациялық шешімдерді ұсынды. Бұл жоба әртүрлі биометриялық әдістердің комбинациясын қолдана отырып, деректер қауіпсіздігін жақсартуға бағытталған.

2. Боранбайұлы АянЭлектр энергетикасын дамыту үшін заттар интернеті технологияларын қолдану.

Аян Боранбайұлы электр энергетикасы саласындағы менеджмент пен мониторингті жақсарту үшін заттар интернеті (IoT) технологияларын пайдалануды зерттеді. Оның жобасы энергетикалық жүйелердің тиімділігі мен сенімділігін арттыруға арналған шешімдерді ұсынады.

3. Аманжолов Айтмұхамед ӘбдірұлыIoT технологияларын пайдалана отырып, мал басының мониторингі жүйесін әзірлеу

Айтмұхамед Аманжолов өз диссертациясында «Заттардың интернеті» технологияларына негізделген мал басын бақылау жүйесін ұсынды. Бұл жоба ауыл шаруашылығы үшін аса маңызды мал шаруашылығын басқару мен бақылауды жақсартуға бағытталған.

Барлық ұсынылған жобалар комиссия тарапынан жоғары бағаланып, көрермендердің үлкен қызығушылығын тудырды. Дипломдық жұмыстарды қорғау студенттердің дайындығының жоғары деңгейін және кәсіби іс-әрекетке дайындығын көрсетті.