Главная Новости Coursera курстарының МИТУ-дағы сәтті интеграциясы
04 Қазан 2024                  309
Coursera курстарының МИТУ-дағы сәтті интеграциясы

Coursera-әлемдегі 250-ден астам жетекші университеттерді біріктіретін әлемдегі ең ірі білім беру ұйымы. Беделді сарапшылар, әлемдік деңгейдегі жетекші университеттер мен компаниялар (Stanford, Columbia, Duke, Johns Hopkins, Yale, IBM, Google) құрған 10 000 курсқа қол жеткізудің барлық артықшылықтарын ұсынатын онлайн оқыту саласындағы көшбасшы.

Бұл платформада  оқытудың көптеген артықшылықтары бар және IT және бизнестен бастап гуманитарлық ғылымдар мен жеке тиімділікке дейін әртүрлі салаларда білім мен дағдыларды алуға мүмкіндік береді, бұл әр білім алушының жеке және кәсіби дамуында да  пайдалы болуы мүмкін.

Елімізде 2023 жылдан бастап Coursera-мен бірлескен бағдарлама іске асыруда.  Бастама ЖОО білім алушыларының білім сапасын арттыру және Қазақстандық студенттердің әлемдік білім беру ақпаратына қолжетімділігін ашу мақсатында іске қосылды.

Бұл біздің университет  студенттері үшін кәсіби және жеке дамудың тамаша мүмкіндігі. Білім алушыларымыз   Coursera онлайн-платформасында, одан әрі ғылыми даму жолында білім алуда.

METU студенттері бір емес, бірнеше бағытта дамуға мүмкіндік беретін курстар туралы өз әсерлерімен бөлісті.

Сабыржанова Жаннұр, «Стандарттау және сертификаттау» білім беру бағдарламасының 3 курс студенті.

Coursera курстарының маған ең ұнағаны – көптеген заңдар, анықтамалар мен теориялар нақты компаниялардың мысалдары арқылы түсіндірілді. Курстарда Apple, Microsoft, Amazon және өз тауашасында бірдеңеге қол жеткізген көптеген басқа компаниялар туралы жиі айтылады. Сонымен қатар, әр сабақта студенттер бір-бірімен сөйлесе алатын, курсты талқылайтын және оқытушыларға сұрақтар қоя алатын арнайы форумдар бар.

Жақсы жағы ғана есімде қалғаны практикалық жаттығулардың көптігі мені қатты қуантты. Coursera-да оқу процесі өте икемді және ыңғайлы. Бейнедәрістер, интерактивті тапсырмалар, оқытушылармен және курстас студенттермен пікірталас сияқты әртүрлі форматтағы курстарды таңдауға болады. Сондай-ақ, оқу қарқыны мен уақытын бақылауға болады, бұл оқуды жұмыспен тиімді біріктіруге мүмкіндік береді. Coursera-ның басты артықшылығы – оқыту онлайн форматта өтті.  Бұл сіздің оқу орныңызға жету үшін уақыт пен ақша жұмсаудың қажеті жоқ, сонымен қатар сіз өзіңізге ыңғайлы уақытта оқу мүмкіндігіне ие боласыз. Дегенмен, жетістікке жету үшін тәртіпті және ұйымшыл болу керек.

Мен болашақта еңбек нарығында сұранысқа ие болу үшін барлық METU студенттеріне кеңес беремін.

Жаңабай Азиза Оразбайқызы, «Қаржы» білім беру бағдарламасының 3-курс студенті.

Цифрлық технологиялар дәуірінде білім алу Coursera сияқты онлайн платформалардың арқасында барлығына қолжетімді болады. Мен үнемі өзімді  дамытуға ұмтыламын,сол себептен осы платформадығы курстарды таңдадым. Курс бағдарламасы менің қажеттіліктерім үшін өте қолайлы болды және үмітім ақталды. Курстың басты артықшылықтарының бірі-оқыту деңгейі.

Дәрістерді өз саласындағы танымал сарапшылар жүргізеді, бұл білімнің өзектілігі мен тереңдігіне кепілдік береді. Бейне дәрістерде тіпті күрделі тақырыптар қол жетімді және қызықты болатындай етіп ұйымдастырылған.

Кестедегі икемділік-Coursera-ның тағы бір артықшылығы. Мен өзіме ыңғайлы кез-келген уақытта, мен үшін кез-келген жерде, жұмыс алдында таңертең немесе жұмыстан кейінгі кеште оқи аламын. Мысалы, мен жазғы демалыс кезінде Түркияда өндірістік практикадан өтіп жатып және осы курсты оқып бітірдім.

Бұл менің өмірімнің басқа маңызды аспектілерінен бас тартпай-ақ білім алуға мүмкіндік береді. Курс теориялық білімді нығайтуға және оны нақты жағдайларда қалай қолдануға болатынын көруге көмектесетін көптеген практикалық тапсырмаларды ұсынады. Бұл оқуды қызықты ғана емес, сонымен қатар менің мансабым үшін мүмкіндігінше пайдалы етеді.

Сонымен қатар, Coursera-да мен пікір алмасатын белсенді студенттер қауымдастығын таптым. Форумдардағы пікірталастар, топтық жобалар және мұғалімге сұрақ қою мүмкіндігі үлкен білім беру процесінің бір бөлігі ретінде сезінуге көмектеседі.

Coursera - да курстан өту мен үшін кәсіби өсу мен жеке даму жолындағы маңызды қадам болды. Алған білімім маған мансапта жаңа жетістіктерге жетуге көмектесетініне сенімдімін және қазірдің өзінде жаңа дағдыларды қолдануға сенімдімін. Coursera менің алдымда мүмкіндіктер ашады, бұл үшін мен оған өте ризамын және маған мүмкіндік бергені үшін біздің METU университетіне өте ризамын.

Бұл инновациялық бағалау жүйесі студенттерге икемді және тиімді оқуға мүмкіндік береді, ал оқытушыларға әркімнің жеке үлгерімін бақылауға мүмкіндік береді. Бұл тәсіл студенттердің жан-жақты дамуын қолдайды, оларды өз бетінше оқуға баулиды және заманауи білім мен еңбек нарығының сын-қатерлеріне дайындайды.

Бұл тәжірибе – заманауи технологиялардың METU студенттерінің білім алу тәжірибесін байыта отырып, дәстүрлі оқыту әдістерімен қалай тиімді үйлесетінінің жарқын мысалы болып табылады.