Главная Кафедры Бағдарламалық инженерия Новости кафедры 3D Моделдеу және Анимация Технологиялары Орталығы: Зерттеулер мен Әзірлемелерге арналған Инновациялық Платформа
14 Қазан 2024                  66

"Бағдарламалық инженерия" кафедрасы ғылыми-практикалық зерттеулерді жүзеге асыру және игеру мақсатында 3D моделдеу, анимация және кеңістіктік деректерді талдау технологияларын дамыту орталығын ашты. Бұл инновациялық платформа үш өлшемді технологиялар саласындағы озық шешімдерді зерттеу, әзірлеу және енгізу үшін жасалған. Орталық деректерді визуализациялау және талдау жобаларын қолдауға бағытталған.

Орталық 3D деректермен, анимациямен және кеңістіктік талдаумен тиімді жұмыс істеу үшін заманауи жабдықтар мен бағдарламалық құралдармен жабдықталған. Жабдықтың негізгі компоненттері мыналарды қамтиды:

3D моделдеу станциялары
Жоғары өнімді процессорлар мен графикалық карталар (мысалы, NVIDIA немесе RTX) бар қуатты графикалық жұмыс станциялары, үлкен деректер көлемдерін өңдеуге және күрделі көріністерді нақты уақыт режимінде рендерлеуге мүмкіндік береді.

Қозғалыстарды түсіру жүйелері (Motion Capture)
Mocap жабдығы, Rokoko Smartsuit Pro сияқты костюмдер мен датчиктерді қамтиды, бұл актерлердің қозғалыстарын түсіруге және оларды 3D персонаждарға ауыстыруға мүмкіндік береді, реалистік анимациялар жасау үшін.

Виртуалды шындық (VR) жүйелері
VR жабдығы, Oculus Rift немесе HTC Vive сияқты виртуалды шындық шлемдерін қамтиды, бұл пайдаланушыларға 3D моделдермен және анимациялармен виртуалды кеңістікте әрекеттесуге мүмкіндік береді.

Білім беру жабдықтары
Студенттер мен зерттеушілер үшін жұмыс станцияларымен жабдықталған зертханалар, моделдеу және деректерді талдау бағдарламалық құралымен қамтамасыз етілген.