Главная Кафедры Тағам өндірісінің техникасы және технологиясы Новости кафедры Ғылымды коммерцияландыру жөніндегі Еуразиялық форум
14 Октябрь 2024                  73
Ғылымды коммерцияландыру жөніндегі Еуразиялық форум

2024 жылғы 12 қазанда біздің университет ғалымдары "Қазақстан ғылымды коммерцияландыру одағы" Республикалық қоғамдық бірлестігі ұйымдастырған ғылымды коммерцияландырудың Еуразиялық форумына НИПиМ бойынша проректор, PhD докторы О.Л. Каруна және а-ш.ғ.д., зерттеуші профессор А. Б. Абуова қатысты. Бірлескен ұйымдастырушылар: ҚР Президенті жанындағы ҚР Ұлттық Ғылым академиясы, "Сколково" қоры, "Ғылым қоры" АҚ, "Тұран" университеті, ҚР ЖОО қауымдастығы, KENDALA венчурлік компаниясы. Форумның мақсаты өңірдің экономикасына ғылыми әзірлемелердің трансферін жеделдету, инновацияларды ынталандыру және сектораралық ынтымақтастық пен халықаралық әріптестікті нығайту арқылы инвестициялар тарту үшін интеграцияланған платформа құру болды. Сондай-ақ, форум аясында Demo Day Еуразия елдерінде ғылым мен бизнесті интеграциялау бойынша диалог алаңы, ҚР мен ТМД елдерінің инновациялық жобаларының көрмесі, "Сколково" қорының (Ресей) инновациялық компанияларының бизнес-миссиясы, сондай-ақ Қазақстан одағына қатысушылардың ғылымды коммерцияландыру жөніндегі бірінші конференциясы өткізілді.