Главная Кафедры Әлеуметтік-гуманитарлық пәндер және әлем тілдері Новости кафедры «Тілдер бар жерде сен үйдесің» шығармашылық челленджінің жеңімпаздары анықталды
14 Қазан 2024                  83
«Тілдер бар жерде сен үйдесің» шығармашылық челленджінің жеңімпаздары анықталды

Қазақстан халқы тілдері күніне орай Халықаралық инженерлік-технологиялық университетінің "Әлеуметтік-гуманитарлық пәндер және әлем тілдері" кафедрасы бірінші курс студенттері арасында "Тілмен сіз кез келген жерде үйдесіз" шығармашылық челленджін жариялады.

Жоба қатысушылары Telegram қосымшасына өздерінің интернет-роликтерін дайындап, орналастырды. Барлық жұмыстар ана тілінің мәдени бірегейлік пен әлеуметтік шындыққа әсері, өз мәдениетінде жұмыс істеуге көмектесетін, сонымен қатар басқа мәдени контексттерде түсінбеушілікке, сондай-ақ жаһандық әлемде шет тілдерін үйрену қажеттілігіне әкелетін нормаларды игеру мәселелері бойынша ойластырылған ойлаудың, шығармашылық көзқарастың және көркемдік көріністің үлгісі болды.

Дауыс беру арқылы шығармашылық челлендждің жеңімпаздары анықталды. Жазылушылардың 45% дауысымен "Үш батыр" мультфильміне негізделген бейне-роликтің авторлары Амангелді Ұлжамал, Бормаханқызы Даяна, Сергали Әділет жеңіске жетті. Екінші орынды 29% көрермендер тарапынан жоғары ұпай жинаған "Барбоскиндер" мультфильмі негізінде жұмыс ұсынған Дүйсенбина Бернара, Бердіқожа Ақниет, Рузибаев Сотимбой, Түйтебай Мансур иеленді.