Главная Кафедры Биохимическая инженерия Новости кафедры Студенты кафедры Биохимической инженерии ознакомились с природоохранным законодательством в механике
17 март 2023                  976

17 наурызда Биохимиялық инженерия кафедрасында физика-математика ғылымдарының кандидаты, доцент В.Э. Никулин, Органикалық заттардың химиялық технологиясы, Стандартизация және сертификация білім беру бағдарламаларының 1 курс  студенттеріне "Механикадағы табиғатты қорғау заңдары" тақырыбында дәріс өткізді.

Сабақ барысында  кинетикалық энергия және жұмыс, консервативті күштер, әр түрлі жағдайдағы потенциалдық энергия, серпімді деформация энергиясы, механикалық жүйенің тепе-теңдік шарттары, импульстің және импульстің моментінің сақталу заңдары туралы баяндады. Екі дененің соқтығысуы және күштердің орталық өрісіндегі қозғалыс мысалдары арқылы сақтау заңдарының орындалуын интерактивті панель қолдану арқылы бейнежазбада көрсетті. Одан бөлек табиғатты қорғау заңдарын қолдана отырып есептерді шешудің мысалдары да түсіндірілді.  Дәріс соңында сабақты қорытындылау үшін kahoot платформасында тақырыпқа байланысты ойын ойнатылды.